Nasza historia

Smak, zapach, tradycja – to hasło ściśle związane jest z naszą historią. Każdy z tych atutów jest wynikiem kontynuacji naszej wieloletniej tradycji, która początek ma w 1867 r., kiedy to powstała gorzelnia w Starym Strączu.

Stare Strącze to miejscowość w województwie lubuskim. W obecnym kształcie powstała w XX wieku, w wyniku połączenia Starego Strącza, Zalesia i Merzdorf oraz folwarków: Linderei i Kirch Vorwerk. Historia Starego Strącza sięga jednak średniowiecza, a jego największy rozwój przypada na XIX wiek. W 1862 r. Otto Rochard Ackermann nabył dobra i wprowadził nowoczesne metody gospodarowania. Prowadził m.in. wyspecjalizowaną uprawę zbóż i buraków cukrowych. To właśnie za jego czasów została wybudowana gorzelnia – w tamtych czasach, najnowocześniejsza w regionie.

Tradycje naszego zakładu sięgają wspomnianych czasów, dzięki przekazywanym przez gorzelników z pokolenia na pokolenie: wiedzy, doświadczeniu i znajomości tradycyjnych metod produkcji destylatu.

Obecnie Grochowica Spirits jest efektem synergii wiedzy oraz doświadczenia Gorzelni ze Starego Strącza oraz Wielkopolskiej Wytwórni Wódek Polanin. Nasz jednoskładnikowy destylat przygotowywany jest w małych partiach z najwyższej jakości grochu w Gorzelni Stare Strącze, gdzie wszystko odbywa się w tradycyjny, sposób – od ręcznej separacji grochu, po jednokrotną destylację. Z kolei zautomatyzowany proces produkcji odbywa się w Polaninie – zakładzie z 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji alkoholu, spełniającym wymagania BRC Global Standard for Food Safety w zakresie produkcji i rozlewu napojów alkoholowych.

baner_nasza_historia-1920x839

Historia najlepszej kontrakcji alkoholu

MOC naszego flagowego produktu – Grochowicy Polskiej nie jest dziełem przypadku. 53,9% vol. to tzw. „punkt kontrakcji”. Najlepsza kontrakcja objętości występuje wtedy, gdy etanol z wodą zmieszany jest w stosunku molowym 1:3, co odpowiada 46,1 % wagi etanolu, czyli 53,9% objętości”.

Nasz destylat wyróżnia wyjątkowy, niepowtarzalny smak – dlatego Grochowica POLSKA idealnie komponuje się jako składnik oryginalnych drinków. Równie wspaniale podkreśla smak serwowanych dań. Szczególnie polecamy ją w towarzystwie wykwintnej perliczki.

GROCHOWICA jest zarejestrowanym znakamiem towarowym. © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.Materiał przeznaczony dla osób pełnoletnich. Nie przekazuj go osobom w wieku poniżej 18 lat.

© Grochowica Polska Sp. z o.o. | Design by Digital Progress

×
×

Koszyk